Reikalingas žmogus prižiūrėti senutę? Turime sprendimą!

Senior Woman Being Served Meal By Carer

Nors šiuo metu Lietuvoje veikia išties daug socialinės globos įstaigų, daugelis žmonių mano, jog jų garbaus amžiaus sulaukusiems ir kamuojamiems įvairiausių ligų tėvams, patogiausia ir saugiausia bus namuose, įprastoje jiems aplinkoje. Su tuo sunku nesutikti. Nerimas , gailestis, abejonės ir net pyktis – tai emocijos, su kuriomis tenka susidurti senyvo amžiaus  žmonių artimiesiems. Dilema – kaip nepakenkti senoliui ir suteikti visą reikiamą pagalbą,  gali atrodyti neišsprendžiama. Skubame nuraminti – turime sprendimą. Tai – slaugos darbuotojas namuose.

Kada gali prireikti slaugos senjorui?

Poreikis reikalingas žmogus prižiūrėti senutę gali ateiti netikėtai, bet gali būti ir palaipsniui susiformavusi problema. Tiek vienu, tiek kitu atveju profesionali ir tinkamai suteikta paslauga yra neįkainojama senolio artimiesiems. Kada gi tenka su tuo susidurti?

Žmogus prižiūrėti senutę ar senuką tikrai taps reikalingas jeigu senyvas asmuo dėl savo amžiaus yra iš dalies arba visiškai netekęs gebėjimo savarankiškai rūpintis asmeniniu gyvenimu ir dalyvauti visuomenės gyvenime. Tokios bėdos gali ištikti ne tik dėl didelio amžiaus bagažo, bet ir sergant įvairiausiomis lėtinėmis ligomis. Dažnai tokiais pacientais reikia pasirūpinti ne tik dėl pilnavertiško jų kasdieninio gyvenimo, bet ir siekiant užtikrinti senolio saugumą.

Žmogaus senuko priežiūrai gali prireikti ne tik kasdieninėje rutinoje, bet ir siekiant jo visiškai neizoliuoti nuo visuomeninio gyvenimo. Galbūt norėsite specialaus užimtumo organizavimo: pasivaikščiojimo lauke, kino teatro, bažnyčios ar parodos aplankymo ar kitokios veiklos? Beje, apsilankymas poliklinikoje senyvo amžiaus žmonėms yra labai svarbi ir dažnai labai geidžiama reikmė.

Dažnai nutinka taip, kad senuko būklė pablogėja staiga. Tuomet jums pravers poliatyvioji slauga. Paliatyviosios pagalbos paslaugos teikiamos patiems sunkiausiems ligoniams: ištiktiems komos, sergantiems onkologinėmis ligomis, tam tikro laipsnio demencija ir pan. Tokiu skaudžiu metu, kvalifikuoto specialisto pagalba tikrai stipriai palengvins visus su ligoniu susijusius rūpesčius.

Galimi slaugos variantai

Slaugos variantai gali būti labai skirtingi. Slaugos paslaugas suteikia taip pat skirtingi specialistai. Paprastai jas namuose teikia bendrosios praktikos slaugytojos, kineziterapeutai, slaugytojų padėjėjai. Kineziterapeutas gali suteikti kineziterapijos  paslaugas namuose.  Sakykim, mankšta ar masažas . Bendrosios praktikos slaugytoja  įvertina paciento būklę, konsultuojasi su šeimos gydytoju, informuoja gydytoją apie paciento būklės pasikeitimus ir, be abejonės,  atlieka visas procedūras,  paskirtas šeimos gydytojo. Slaugytojos padėjėjas suteikia asmens higienos paslaugas. Tai – prausimas, sauskelnių keitimas, apsirengimas. Jis taip pat pamaitins, esant poreikiui paruoš valgį ir organizuos pasivaikščiojimus ar kitokias veiklas, susijusias su visuomeniniu gyvenimu.

Turėtumėte žinoti, jog šias veiklas galima derinti tarpusavyje ir pasirinkti tik jūsų situacijoje reikalingas paslaugas. Sakykime, senukui ar senutei reikalinga mankšta, vaistų leidimas ir sauskelnių keitimas. Tuomet tereikia užsakyti tik šias paslaugas pas minėtus specialistus. Tuomet nereiks mokėti už visą slaugytojos,  slaugytojos padėjėjos ar kineziterapeuto teikiamų paslaugų paketą.

Gali būti, jog jūsų garbaus amžiaus senjorui aktualu tik valgio pagaminimas, pamaitinimas ir išėjimas pasivaikščioti. Slaugytojos padėjėjas, atvykęs  į namus, atliks tik šiuos darbus. Jums visos kitos jo paslaugos, kurių neprireikė tikrai nebus paskaičiuotos į kainą.

Kokios preliminarios slaugos kainos?

Kaip minėta, paslaugų paketą galite susidaryti patys. Kad galėtumėte pasiskaičiuoti, kiek gali kainuoti senolio slauga, pakalbėsime apie preliminarias slaugos kainas.

Asmens priežiūra (sauskelnių keitimas, maitinimas, vaistų sugirdymas, prausimas ir kt.) gali kainuoti apie 9 eurus už valandą. Tokias paslaugas suteikia slaugytojos padėjėjas. Štai slaugytojos paslaugos kainuos šiek tiek brangiau, apie 15-20 už valandą. Tačiau to išsigąsti nereikia, nes dažnai slaugytojos priežiūros darbai atliekami gana greitai ( vaistų suleidimas ar kitos procedūros) arba yra gana ilgalaikiai ( konsultacija su šeimos gydytoja ar tiesiog konsultacija vaistų vartojimo klausimais).

Kaip surasti slaugos pagalbą?

Norėdami sužinoti viską konkrečiau užsukite į puslapį pagalbaslaugant.lt. Čia jus pasitiks:

  • Tiesioginis bendravimas – atsisiuntę programėlę, galėsite tiesiogiai bendrauti su pasirinktu slaugytoju.
  • Pranešimai realiu laiku – į telefoną visuomet gausite žinutes apie žmones, kurie teikia pagalbą arba apie tuos, kurie jos ieško.
  • Priminimai apie sutartą laiką – kalendoriuje matysite visus sutartus laikus, o prieš pat slaugytojo vizitą gausite pranešimą.
  • Draugiškos kainos – bendraudami tiesiogiai su slaugytoju atsirinksite tik jums tikrai reikalingas paslaugas ir išvengsite agentūrų mokesčių.